KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15774061
nr 1577 4061
Gunnar Klys
(1890-1968), Sverige
Oljemålning, Sommarlandskap. Signerad, daterad -22. Olja på pannå, 37x56 cm, yttermått inklusive ram: 49x69 cm
Kondition: färgbortfall
Gunnar Klys, svensk bildkonstnär född 1890, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 november 2023
kl 19:13:34
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr